ÚNOR – co je nového ve 4.A

1. Návštěva Oblastní galerie v Liberci

V honosné budově bývalých městských lázní jsme si užili doprovodný program k výstavě „Nespatříte hada“, který nás seznámil s pastely Josefa Čapka s dětskou tématikou. Od paní edukátorky MgA. Petry Škáchové  jsme se dozvěděli, že tato díla později ovlivnila poezii i hudbu pro děti. Výstava byla uspořádána jako orchestřiště, a tak jsme prožívali působení hudby, básní a obrazů v jednom okamžiku současně.

V ateliéru jsme se proměnili v ilustrátory – vyzkoušeli jsme si netradiční technikou práci ilustrátora.

Koláž-OGL-2OGL-Čapek-koláž-1

2. EDISON – světový týden na naší škole

Kdo z vás navštívil Gruzii, Kyrgyzstán, Indonésii, Čínu nebo Indii?

Naši starší kamarádi, studenti z těchto zemí a zároveň hosté naší školy, nás během předprázdninového týdne seznámili s životem jejich vzdálených a pro nás exotických domovů.

Skvělé bylo i procvičení angličtiny a navázání nových přátelství, která dále pokračují díky Facebooku.

Milá Kristi, Gwyn a Bayastane, bylo to s vámi skvělé učení!

Edison-koláž-2Edison-koláž-4

3. Fandíme padesáté Jizerské padesátce