INFORMACE ŠKOLNÍ DRUŽINY 2024/2025

Pro přípravu školního roku 2024/2025 Vás žádáme o vyplnění závazné přihlášky do školní družiny ve školním roce 2024/2025. Přihlášku odevzdejte nejpozději do 20. 06. 2025 Po tomto termínu nebudou přihlášky přijímány.

O přijetí žáků do školní družiny pro školní rok 2024/2025 bude rozhodnuto nejpozději 1. 9. 2025

Provoz školní družiny je zajištěn od 6.30 do 8:45 hodin a od 11.40 do 17:00 hodin. Poplatek za školní družinu činí 250,-Kč/ měsíčně.

Přihláška musí být řádně vyplněna, v případě neúplného vyplnění NEBUDE přihláška akceptována.

Pokud by dítě nebylo přijato do školní družiny(z důvodu kapacity), budou zákonní zástupci informování před začátkem školního roku.

Přednost při přijetí mají mladší žáci.

Kapacita školní družiny pro ZŠ Kaplického je nyní 289 míst (182 Kaplického a 107 blok E TUL, ul. Čížkova)

Oddělení ŠD a jejich vychovatelky:

• 1. oddělení „Červeňásci“
    • Bc. Karolína Mrázová
  • 2. oddělení „Modrásci“
    • Štěpánka Syrovátková
  • 3. oddělení „Žluťásci“
    • Bc. Kristýna Mrázová
  • 4. oddělení „Zeleňásci“
    • Jolana Janečková
  • 5. oddělení „bělásci“
    • Marek Nový
  • 6. oddělení „Stříbrňáci“
    • Pavel Havlík
  • 7. oddělení waldorf1
    • Věra Lopraisová
  • 8. oddělení waldorf2
    • Ing. Marcela Jirásková Cinková
  • 9. oddělení waldorf3
    • Jolana Janečková ml.
  • 10. oddělení waldorf4
    • Martina Poloprutská

Provozní doba ŠD:

ranní 6:30h – 7:40h, při dělené výuce do 8:45h
odpolední 11:40h – 17:00

Příchod do ranní ŠD nejpozději v 7:30h, při děleném vyučování do 7:30h nebo mezi 7:40 – 8:45h.
Zvoňte na zvonek ŠD I – „Červeňásci“ – platí pro všechna oddělení.

Odchod dětí po obědě nejpozději ve 14:00 nebo následně po 15:00h. Čas mezi 14:00 a 15:00 je vyhrazen pro výchovné a vzdělávací činnosti nebo pobyt venku. V jiné době než je uvedeno, nebude umožněn žákům vstup do budovy školy a též vyzvedávání a uvolňování dětí z ŠD.

V době venkovního pobytu nebude umožněno žákům z jakýchkoliv důvodů setrvávat v prostorách školy – zejména pokud se jedná o stavy po nemoci, nachlazení atd.

Uvolnění dítěte v jinou dobu než je uvedeno v zápisovém lístku (samostatný odchod dítěte z ŠD), je možné pouze zprávou přes ŠkoluONLINE nebo písemnou žádostí nejpozději do 11:00 daného dne. V obou případech musí být v žádosti uvedeno jméno a příjmení uvolňovaného dítěte, datum a čas odchodu, a podpis zákonného zástupce. Na telefonické či ústní žádosti o uvolnění dítěte z ŠD nebude brán zřetel.

Postup při vyzvedávání dětí ze ŠD:

Vyzvedávání dítěte z družiny probíhá přes čipový systém Bellhop. www.bellhop.cz

Přípravná a první třídy si vyzvedávají čipy během prvního týdne v září. Do té doby při vyzvedávání zvonit na červený zvonek. Jeden čip stojí 100kč.

Díky čipovému systému BELLhop si snadno zažádáte o vydání dítěte ze školní družiny. Stačí pouze přiložit čip ke dveřnímu terminálu a systém předá Vaši žádost právě té paní vychovatelce, která má v daný okamžik Vaše dítě na starosti. Není tedy třeba zjišťovat, ve kterém oddělení ŠD se právě Vaše dítě nachází. Stejně tak není nutné do oddělení telefonovat. Odpadají tak fronty, které se tvoří zvláště u větších škol.

Na každé dítě obdržíte od školy čip pro každou osobu, která je oprávněná jej vyzvedávat ze školní družiny. Díky digitálnímu podpisu našich čipů se výrazně zvyšuje zabezpečení provozu školní družiny a minimalizuje se riziko chyby při vyzvedávání dětí ze ŠD.

Čip je možné na vaši zodpovědnost propůjčit komukoliv.

Co potřebují děti do školní družiny

• převlečení na pobyt venku dle ročního období a aktuálního počasí, vše podepsané a uložené v látkovém sáčku. Je vhodné přidat i pláštěnku pro případ deštivého počasí.
  • plastovou lahev na pití

Upozornění!

Hračky z domova si děti nosí do ŠD na vlastní odpovědnost a není dovoleno hračky ve školní družině měnit s ostatními dětmi. Předejdeme tím mnohým nedorozuměním mezi dětmi a rodiči.

Platba za docházku do školní družiny:

Příspěvek za docházku do školní družiny činí za každý započatý měsíc 250,- Kč. Částku prosíme uhradit bezhotovostním převodem, a to následujícím způsobem:

První platba: září až prosinec – 1 000,- Kč – do konce měsíce září
Druhá platba: leden až červen – 1 500,- Kč – do konce měsíce ledna
číslo účtu : 5470132/0800 – vedený u České spořitelny a.s.

Na platebním příkazu nezapomeňte uvádět variabilní symbol, který Vám byl sdělen v září, a ve zprávě pro příjemce uvádějte vždy celé jméno žáka, za kterého je platba prováděna.

Variabilní symboly se každým rokem mění! Pokud jste nedostali nový VS, platbu neprovádějte.

Telefonní Kontakt na ŠD: 737517039 (Pavel Havlík – Vedoucí ŠD)

!Toto telefonní číslo není funkční v čase 13:30-15:15!