Jako každý rok se i letos naše škola přihlásila do celorepublikového projektu Ukliďme Česko. Tentokrát se ale konečně můžeme sejít a vyrazit uklízet společně, a to v pátek 1. 4. 2022 ve 14:00 před budovou ZŠ Kaplického.

Co to je a proč to vlastně děláme? Tento projekt se zaměřuje především na odklízení odpadků a úklid v přírodě. Jednoduše sebereme z přírody vše, co tam nepatří. Jako Ekoškola samozřejmě chceme pomoci přírodě a po zimě ji znovu připravit na rozkvétání. Tím, že vyčistíme a vytřídíme odpadky z přírody, pomůžeme likvidovat nečistoty z okolí, které se dostávají do spodních vod a znečišťují nejen naše okolí, ale i naše zahrádky a potraviny, které zde pěstujeme.

Úklid je dobrovolný a můžete se vydat klidně i samostatně během víkendu v okolí svého bydliště. Pokud se však chcete přidat k nám, budeme moc rádi. No a samozřejmě čím více lidí, tím větší zábava! Určitě během svého úklidu foťte a posílejte sebe a své úlovky na mihalikova@zs.kaplickeho.cz. Fotky pak budeme moct přihlásit do soutěže o zajímavé ceny.

S sebou si tedy vemte nějaké teplejší oblečení, které si můžete ušpinit, pevnou obuv a případně čaj na zahřátí. Rukavice a odpadkové pytle dostanete. Sraz máme již tento pátek ve 14:00 před budovou školy.