Žáci z 2.A a 2.B se po loňském úspěchu opět zúčastnili na konci května týdenní školy v přírodě v Ekocentru Střevlík V Hejnicích.

Střevlík zajistil pro děti nádherný program s názvem Barevná planeta, zaměřený na ekologii. Vše bylo formou her, aktivit a výletů.  První den se děti seznámily s plánem cesty kolem světa a hned již vyrazily po stopách indiánů. Další den zdolaly vrchol Himaláje – což byl celodenní výlet do části Jizerek s výstupem. 2.A zamířila na Kočičí kameny a 2.B k Vodopádu na Černém potoce. Následující dny se děti vypravily do tajemné Brazílie, kde sbíraly na plantáži kakaové boby, do voňavé Číny, kde měly čajový obřad, jedly hůlkami a naučily se zdravit čínsky. V Austrálii se vypravily na horu Uluru, seznámily se s aboridžinci, házely bumerangy a zkoušely hru na hudební nástroj didgeridoo. V Africe pak poznaly různá zvířata a způsob života domorodců.

Plno aktivit měli žáci i po skončení programu, které vedly skvělé lektorky. Učitelky jim připravily stezku odvahy, diskotéku, opékání buřtů, projektový večer plný aktivit a v neposlední řadě jsme stihli i fandit hokeji (když bylo to mistrovství světa).

Návrat do Liberce jsme zakončili dramatickým výstupem z autobusu za vydatného deště, kdy na nás ani zavazadlech nezůstala nit suchá.

Mohu říci, že jsme si celý pobyt všichni moc opět užili a děti na to budou jistě rády vzpomínat.

Marie Mervartová

__