Ve čtvrtek 30. 9. jsme se spolu se zástupkyněmi Ekotýmu ze 6. A vydali do Lidových sadů v Liberci, abychom společně reprezentovali naši ekoškolu a inspirovali se ostatními.

Začali jsme seznámením a představením několika přítomných zástupců ekoškol z celého kraje. Každá škola měla krátkou prezentaci o tom, co všechno ve škole zvládli nebo na čem právě pracují. Celé představení bylo velice přínosné, protože jsme se mohli inspirovat několika skvělými nápady, které snad brzy zrealizujeme i na naší škole.

Žákyně ze 6. A přednesly několik informací ohledně naší školy a následně ve skupince vytvářely výukový plakát zobrazující ohrožené druhy zvířat. Učitelé mezitím zjišťovali novinky ze světa ekoškol a debatovali o možnostech a plánech pro jejich školy.

Celé dopoledne jsme zakončili komentovanou prohlídkou ZOO Liberec, díky čemuž jsme získali velké množství zajímavých informací. Prohlídka proběhla za krásného slunečného počasí, takže jsme si celý den náramně užili.