Před podzimními prázdninami se žáci Ekotýmu pustili do velké výzvy – vytvoření záhonu kolem venkovní učebny. Naším úkolem bylo navozit hlínu, zasadit cibuloviny a vytvořit okolo příjemné prostředí. Práce trvala velmi dlouho, až do večerních hodin, kdy jsme přes tmu už ani pořádně neviděli, ale stálo to za to. Na okrajích učebny jsme přemístili hmyzí hotel, okolo vysadili cibuloviny. Zbytek okrasných plodin bude vysazeno na jaře, bude se jednat zejména o letničky a bylinky. Pod okap jsme navezli kačírek a i tady na jaře vysadíme nízké keříky. Naše práce tedy nekončí, u učebny bude ještě přistaven sud na sbírání dešťové vody, kterou použijeme na zalévání.

Všichni žáci pracovali na maximum, za to jim děkuji. Chtěla bych také moc poděkovat kolegyním Ing. Jiráskové a Mgr. Nigrínové za pomoc a v neposlední řadě rodičům z družiny za dodání cibulovin.

Mgr. Lucie Bartošová