Pondělí 24. 2.

V pondělí jsme se vypravili na lyžařský výcvikový kurz na Pardubické chaty do Příchovic. Měli jsme sraz ráno na osmou hodinu ve škole, kde žáci dostali instruktáž ohledně lyžařského kurzu.

V devět hodin byl před školu přistaven autobus, do něhož jsme se všichni naskládali a odfrčeli jsme směr Kořenov.

Ubytování proběhlo hladce a odpoledne jsme se vypravili přes Skiareál U Čápa na rozhlednu Štěpánka.  Počasí nám docela přálo a děti se vyblbly na zledovatělé stráni.

Úterý 25. 2.

Na dnešek nám počasí slibovalo déšť a přeháňky, ale my se i přesto nebáli a vyrazili jsme na sjezdovku.

Celé dopoledne jsme si krásně zalyžovali pod heslem – mlha přede mnou, mlha za mnou, což nám nevadilo. Pokročilí si vyzkoušeli otáčení na místě ve svahu, slalom nebo jízdu ve čtveřicích. Absolutní začátečníci se naučili sjet mírný svah v pluhu, zastavit a zatáčet. Všichni z nich také zmákli vyjet na vleku :-).

Bohužel, odpoledne nás zahnalo počasí zpět na chalupu, protože se silně rozpršelo. Odpolední program se proto bude skládat ze společných her a navečer nás čeká přednáška člena horské služby.