Komu by se nelíbilo procestovat naši barevnou planetu? Třídám 3.A a 5.A se taková báječná příležitost naskytla první dubnový týden v ekologickém centru STŘEVLIK v krásném prostředí Hejnic.

„Barevnou planetu“ jsme poznávali v rámci skvěle připraveného programu, během kterého jsme se zúčastnili např. čínského čajového rituálu, naučili jsme se pár čínských slov, proběhli jsme se po jihoamerických plantážích při sběru kakaových bobů, které jsme také ochutnali při čokoládovém rituálu a vyzkoušeli jsme si, jak se střílí z foukaček. Při návštěvě Austrálie jsme se dorozumívali pomocí čaringy (mluvícího dřeva) a didgeridoo a také jsme zkusili lov pomocí bumerangu. A v Africe na nás čekala dlouhá výprava savanou zpestřená bubnováním na šamanský buben.

Po celou dobu se o nás ve STŘEVLIKu všichni krásně starali a celý týden jsme si opravdu užili. 

Za třídy 5.A a 3.A Milena Tůmová a Marie Mervartová