Jazykové zkoušky Cambridge English

Naše škola se stala partnerskou školou Evropského centra jazykových zkoušek a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky a zároveň oficiálním přípravným centrem pro jazykové zkoušky Cambridge English.

Naši žáci tak mají možnost se v rámci nadstandardních výukových aktivit ke zkouškám připravit a prostřednictvím školy se ke zkouškám zaregistrovat. Zkoušky jsou placené.

Hlavní přednosti cambridgeského systému jazykového vzdělávání

• Angličtina použitelná v praxi

Zkoušky, a tedy i příprava k nim, podporují schopnost kandidáta používat angličtinu v reálných situacích a to přiměřeně věku dítěte.

• Všestrannost

Žáci rovnoměrně rozvíjejí čtyři základní dovednosti – čtení, psaní, poslech a mluvení.

• Motivace

Mladší žáci (4. – 7. třída) Výuka i testování je zábavné, účast u zkoušky je pro děti obrovskou motivací.

U dětských zkoušek získává certifikát ze světoznámé University of Cambridge každý kandidát, hodnocení je vyznačeno grafickou formou. Certifikáty jsou předávány slavnostním způsobem. Celý systém je vytvořen tak, aby děti samy chtěly dosahovat vyšších stupňů a přirozeně směřovat k lepší angličtině.

Starší žáci (8. – 9. třída) mohou skládat i vyšší zkoušky pro mládež a dospělé, tyto zkoušky mají odlišný, “dospělý” formát a pro získání certifikátu musí kandidát prokázat požadované penzum znalostí.

•  Návaznost a výsledek

Zkoušky  jsou vázány na Mezinárodní referenční rámec (CEFR), podporují systematický jazykový progres, vyšší úrovně přirozeně rozvíjejí již dosažené úspěchy. Finálním výstupem tohoto vzdělávacího systému je jazyková zkouška na úrovni rodilého mluvčího (C1), kterého studenti dosahují v průběhu středoškolského studia.

• Průběžná zpětná vazba pro dítě, rodiče i vyučující

Průběžné hodnocení poskytuje přesnou zpětnou vazbu o jazykovém pokroku dítěte.

• Zkušenost

Příprava i vlastní zkouška je pro děti nesmírně cennou zkušeností, která zvyšuje jejich nejen jazykové sebevědomí, ale i schopnost zvládat stres a podat při testování ten nejlepší výkon. Tato zkušenost se jim bude v budoucnu hodit při jakýchkoli dalších zkouškách (přijímací zkoušky, maturita atd).

Kdo je Evropské centrum jazykových zkoušek

Evropské centrum jazykových zkoušek s centrálou v Českých Budějovicích a s celostátní působností je jedním ze tří největších zkouškových center v České republice. Má největší portfolio jazykových zkoušek v České republice a statut platinového centra od Cambridge English Language Assessment.

Nabídka účasti u jazykových zkoušek Cambridge English a předtestování k nim

Aktuálně nabízíme našim žákům možnost zúčastnit se jazykových zkoušek Cambridge English pro děti a mládež, které se budou konat v Liberci dne 20. května 2023.

K těmto zkouškám je možné se zaregistrovat na níže uvedených odkazech.

Před zkouškou mohou zájemci absolvovat předtestování.

Předtestování písemných částí: je bezplatné, na základě vzorových testů se samovyhodnocením. Odkazy na pretest získají žáci u Ondřeje Kolenského, kolensky@zs-kaplickeho.cz

Předtestování ústní části s examinátorem zkoušek je placená služba, cena činí 300 Kč / os, v ceně je 100 Kč slevový kód na zkouškový poplatek. Toto předtestování proběhne v pondělí 20. 3. ve 13 hodin on-line formou ve škole. Organizaci zajišťuje Ondřej Kolenský.

Registrace ke zkouškám:

Termín Zkouška Lokalita Konec registrace