Jak vypadá běžný den žurnalisty? V jakých podmínkách pracují členové liberecké redakce MF DNES? Jaké žánry se v žurnalistice objevují? To vše a ještě něco víc se dozvěděli žáci 7.A při exkurzi do liberecké redakce MF DNES, jež sídlí v OC Fórum.

V redakci se nás ujali 2 reportéři, kteří nás seznámili s procesem výroby novin – podle čeho řadí články, jak vybírají témata, jak následně noviny kompletují a co všechno se během tohoto procesu může stát. Nahlédli jsme také pod pokličku zítřejšího vydání novin, jak to vypadá v počítači editora během dne, jak se dávají články na webový portál idnes.cz, a také kde všude čerpají novináři inspiraci.

Žáky zajímal pracovní stůl a počítač redaktora, průměrný plat novináře, také zazněla otázka, jestli se vyplatí v dnešní době dělat papírové noviny.

img_1187img_1189

img_1188    img_1199