„Můžeš-li pomoci, pak pomoz. Pokud ne, alespoň neškoď.“

Dalajláma

Asi málokdo ví, že v ČR každý rok až 500 dětí hned po narození nejde ke svým rodičům, ale například do kojeneckých ústavů, k pěstounům nebo adoptivním rodičům. Tato miminka jdou do světa bez vzpomínek na počátky svého života např. bez fotek z porodnice. Proto vznikl projekt Život v kufříku, který pro tyto děti zajišťuje kufříky, do kterých se vkládá porodní náramek, otisky nožiček, první dudlík nebo album na první fotografie.

Naše škola se v prosinci do tohoto projektu zapojila – přispěly téměř všechny třídy a za celkem 5.253 Kč jsme nakoupili 16 kojeneckých lahviček, 16 fotoalb a ještě nám zbylo na zakoupení darovacích certifikátů v hodnotě 1.700 Kč.

Téměř ihned po převezení krabice s věcmi do Prahy byly některé lahvičky a alba použity pro vybavení kufříků, které minulý týden putovaly zpět sem k nám – do liberecké porodnice.

Všichni, kteří přispěli, si zaslouží velký dík.