Stejně jako každý rok, je potřeba trochu upravit či opravit okolí venkovní učebny, hmatový chodník a hmyzí domečky. Proto jsme se při krásném slunečném pátku (3. 6.) rozhodli s tím něco udělat. Tentokrát se nás, i díky pomocníkům z jiných tříd, sešlo poměrně dost. Zatímco 5. B upravovala záhonky za školou, 6. A se vrhla na zarostlý hmatový chodník, který na jaře vždy potřeba zbavit plevelu a doplnit přírodninami. Členové Ekotýmu se mezitím pustili do plení okrasných záhonků přímo u venkovní učebny a opravu hmyzího domku. Motyčky a hrábě byly v plném zápřahu, největší siláci a silačky odtahali kolečka s trávou a ve zbytku času se posbíralo alespoň pár větviček na zátop k ohništi. Celkově se toho zvládlo za dvě vyučovací hodiny opravdu spoustu. Děkujeme všem, kdo se zapojil, a budeme se těšit na další podobné akce!

Ekotým ZŠ Kaplického