Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,

naše školní družina se zapojila do soutěže „Srdce s láskou darované“, kde smyslem akce je vyrobit pro organizaci nebo i jednotlivce dle vlastního uvážení výrobek s tématem srdce a zároveň se zamyslet nad tím, komu a proč toto srdce darovat.

Protože máme rádi zvířátka, vybrali jsme si liberecký útulek  ARCHA. Tým dětí z  Červeňásků společnými silami upekl sušenky pro pejsky. Navázali jsme tak na školní předvánoční sbírku krmiva pro psy v tomto útulku.

Na internetu jsme si vyhledali recept a pustili se do tvoření. Samé dobré věci – ovesné vločky, nastrouhaná mrkev, banán, vajíčko a trocha oleje a naše tajná přísada – láska a radost, Všechno jsme to smíchali a začali válet a vykrajovat. Použili jsme vykrajovátka ve tvaru srdíčka a kosti. Ve chvíli, kdy jsme sušenky dali do trouby péct, začala se z ní linout krásná vůně. Všichni jsme na ně měli velkou chuť, ale paní vychovatelka nám je nedovolila jíst, protože by jsme je určitě všechny snědli a pejskům by nezbylo nic.

Po vychladnutí jsme je zabalili do vyrobené krabičky ve tvaru srdíčka, připojili jsme k nim i přání a protože už umíme i psát, přání jsme všichni podepsali.

Doufáme, že pejskům budou sušenky moc chutnat.

Jak se nám práce povedla, můžete vidět na fotografii a naše snažení také ocenit hlasováním prostřednictvím internetových stránek pořadatele soutěže http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2018/detail/136 .

 

Název naší soutěžní práce je „PAMLSKY PRO PEJSKY“, hlasovat můžete od 5. 2. 2019  do 15. 3. 2019.

Děkujeme všem za přízeň

Červeňásci