Vážení rodiče,

naše škola se účastnila výzvy Společně s Ikea. Zástupci společnosti Ikea a členové sdružení Tereza vybrali 10 projektů. Šlo o vymyšlení projektu, který má za úkol zlepšit prostředí přímo na naší škole nebo v jejím nejbližším okolí.

Náš projekt se týká Odpočinkového koutku v přízemí u schodiště. Ekotým vytvoří návrh a podle toho budeme místo vytvářet. Vše nám tedy navazuje na systematickou práci v programu Ekoškola.

Chtěla bych Vás také poprosit o spolupráci. V rámci odpočinkového koutku bude vytvořena knihovna. Pokud máte prosím doma nějaké knížky, popřípadě společenské hry, které již nepoužíváte, rádi bychom je využili v našem koutku, kde je mohou žáci ve volných hodinách dále využívat. To samé se týká nábytku. Máte-li doma nějaké křeslo, menší gauč, popřípadě knihovničku, které již nebudete používat, vyfoťte nám je prosím. Pokud by nám nábytek zapadl do našeho konceptu, rádi bychom ho dále využili.

Projekt může tímto krokem dostat další rozměr. Můžeme dětem ukázat, že věci, které už jeden nepotřebuje, druhý může ještě využít. Děkujeme za spolupráci.

Na webových stránkách Vás budeme informovat o průběhu tvorby koutku.