Letos jsme se již počtvrté zúčastnili soutěže Oděv a textil, Liberec 2017 a to s kolekcí „Láska prochází žaludkem“.  Soutěž se konala 21. září 2017 v prostorách budovy G, TUL na Husově ulici a opět byla rozdělena do kategorií ZŠ a SŠ.

Naši kolekci kuchařských zástěr, rukavic a čepic předvedlo pět žákyň 4. – 6. třídy.  Modely byly zhotoveny v rámci kroužku Zašívárna, který probíhal na naší škole loňský rok. Práce to byla náročná, některé z žákyň si práci s jehlou, nití a šicím strojem vyzkoušely opravdu poprvé. Oceněním za jejich snažení bylo v této soutěži třetí místo v kategorii ZŠ.

Naše žákyně měly možnost během dne shlédnout několik přehlídek středních škol a získat tak inspiraci a chuť do dalšího tvoření. Soutěž byla zpestřena i doprovodným programem – ukázka výroby a prodej bižuterie a skleněných figurek začínajících umělců ze Střední průmyslové školy řemesel v Jablonci nad Nisou, dále mohly žákyně vyzkoušet různé textilní techniky – tkaní, plstění, výrobu ozdobných látkových květin, malbu na hedvábí aj.

Venku sice panovalo nevlídné a zamračené počasí, zato uvnitř budovy byla atmosféra veselá a příjemná i díky pořádající organizaci, která se zasloužila o hladký průběh soutěže.

Výsledek našeho snažení si můžete prohlédnout v několika fotografiích nebo v reportáži ze soutěžního dne.

 

Marcela Jirásková Cinková

 

Reportáž ze soutěže naleznete zde