V pátek 7. prosince proběhlo tradiční setkání žákovských parlamentů Libereckého kraje. Tentokrát se zúčastnily parlamenty ze škol: ZŠ Jabloňová, Liberec; ZŠ Doksy; ZŠ Kaplického, Liberec; ZŠ TGM, Hrádek nad Nisou; ZŠ Stráž pod Ralskem; ZŠ a MŠ Raspenava; ZŠ Na Výběžku, Liberec; ZŠ Lesní, Liberec; ZŠ Skálova, Turnov.

V rámci setkání byli žáci rozděleni do smíšených skupin, kde pracovali na vytvoření videoreklamy na školní parlament. Práce byly velmi zdařilé a všechny vytváření videí moc bavilo. Následovala aktivita, během které žáci měli sestavit ideální harmonogram schůze žákovského parlamentu. Potěšujícím faktem bylo to, že všechna naše zasedání probíhají dle obecně doporučovaných schémat, takže naši žáci patřili k lídrům jednotlivých skupin, což nás velmi těší.

Následovala nejoblíbenější část programu – občerstvení v podobě koláčků a obložených baget. 🙂 Na všechny se dostalo v požadovaném množství, někteří se dokonce i lehce přejedli.

Na závěr setkání dorazili zástupci Libereckého kraje – Mgr. Petr Tulpa, náměstek hejtmana pověřený řízením rezortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, Marek Pieter, náměstek hejtmana pověřený řízením rezortu dopravy, investic a veřejných zakázek, a zástupci z rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Celé plénum se rozdělilo na třetiny podle toho, co účastníky zajímalo nejvíc.

Děkujeme pořadatelům za opět velmi pěkně uspořádanou akci a budeme se těšit na další setkání.