Celý březen začal exkurzí do Svijan a to jak na zámek, tak do pivovaru. Tímto bychom rádi poděkovali panu Stejskalovi (kastelánu ve Svijanech) za zprostředkování a pomoc. Zde si žáci prohlédli nejen výrobu piva, ale i vnitřní prostory zámku. Celá prohlídka byla moc pěkně zpracovaná a velmi zajímavá. Žákům se hodila nejen pro dějepis, ale také jako příprava na chemii do dalších ročníků.

 

Následoval tradiční lyžařský výcvik na Pardubických chatách v Kořenově, kde se žáci během 5 prosluněných dnů naučili nebo zdokonalili v jízdě na lyžích. Nechyběl samozřejmě ani klasický výšlap na rozhlednu Štěpánku, závodní slalom a rozlučka v podobě večerního lyžování. Celý týden se nesl v poklidném režimu, kdy sjezdovky už byly poloprázdné, takže si lyžování užili opravdu všichni. Ski areál U Čápa sjezdovky opět kvalitně připravil, a tak se žáci mohli vyblbnout nejen přímo na svahu, ale také ve snowparku nebo na vedlejší okružní cross dráze.

 

Nakonec jsme navštívili Střední průmyslovou školu technickou v Jablonci nad Nisou v rámci projektu Férové školy. Seznámili jsme se studijními i učebními obory a prohlédli jsme se učebny praktické výuky. Nechyběla učebna zaměřená na gravírování a 3D tisk, která žáky velmi zaujala, protože zejména s 3D tiskárnami se setkali už u nás ve škole a gravírování si mnozí vyzkoušeli během různých programů v iQ landii. Velmi zajímavá pak byla učebna robotiky, kde se nacházela dvě obrovská robotická ramena přímo ze společnosti Škoda Auto. Poslední ukázkou byla učebna práce s kovem a dřevem, kde byly žákům vysvětleny základy obrábění a truhlářství. Pro naše sedmáky to tak byla jistě inspirace pro jejich budoucí výběr střední školy.

 

Třída 7. A ještě na úplný závěr zakončila měsíc březen spaním ve škole. Konečně byl prostor si trochu popovídat a poznat se také jinak než přímo ve školních lavicích. Zahráli jsme si vybíjenou, snědli vynikající pizzu a u filmu usnuli ve třídě. Jednoduše parádní zakončení nabitého měsíce.