Milovníci kriminálek by teď měli zpozornět, protože tu nejen pro ně máme zajímavou zprávu.

Naše třída 7.B  v úterý 5. 10. 2021 zavítala do  IQ Landie na  program Forenzní workshop. Na dvě hodiny se z nás stali skoro odborníci na tzv. forenzní vědy. Jsou to různé techniky sloužící při vyšetřování nejrůznějších trestných činů a pracuje se při nich s drahou a velmi přesnou technikou. Tyto techniky využívají poznatky lidí z oblasti chemie, fyziky, medicíny a jiných oborů. My jsme si vyzkoušeli určování krevních skupin, všichni jsme si odebrali otisky prstů a na chvilku se tak vžili do pocitů člověka podezřelého z něčeho hrůzostrašného. Pak jsme se pokoušeli určovat kosti lidského těla, zkoumali rozklad barev a studovali jsme DNA banánu. Milovníci hmyzu se zalíbením zjišťovali různé fáze vývoje hmyzu a pod mikroskopem jsme hledali rozdíly mezi krví žab a lidí.

Prožili jsme zajímavé chvíle a možná to pro někoho je i inspirací, kam jít studovat po základce…

Vřele doporučujeme!

Jana Pospíšilová