Projektový den recyklace odpadů

Projektový den recyklace odpadů

Projektový den – recyklace odpadů

V pátek 27. 4. proběhl celoškolní projektový den na téma recyklace odpadů.

Pro žáky prvního i druhého  stupně byla připravena přednáška na téma jak správně třídit odpad. Následovaly aktivity ve třídách a nakonec se žáci prvního i druhého stupně utkali v soutěži o nejkrásnější mozaiku poskládanou z víček od PET lahví.

Velká pochvala patří žákům prvního stupně, kteří během přednášky na téma jak správně třídit byli prakticky bezchybní a v závěrečném testu neudělali jedinou chybičku. S druhým stupněm jsme se podívali během aktivit ve třídách problému třídění odpadů „na zoubek“. Přesněji řečeno podívali jsme se pod obal mobilních telefonů, kde žáci našli doslova hotové poklady, které stojí určitě za to vytřídit. Seznámili jsme se s tématy jako je např. šedá energie nebo třídění elektroodpadu.

Na závěr projektového dne žáky čekala soutěž o nejhezčí mozaiku z víček od PET lahví. Porota, která soutěž vyhodnocovala, neměla vůbec jednoduchý úkol, protože všechny mozaiky byly moc krásné. Stejně úspěšný byl  i druhý stupeň, kde to neměla porota o nic lehčí. Na prvním stupni vyhrála nakonec třetí třída, na druhém stupni osmá třída. Potřeba je však poznamenat, že všechny mozaiky byly vskutku povedené.

Rád bych poděkoval všem žákům za jejich zájem na práci na projektovém dnu a pogratuloval jim k výborným výsledkům i znalostem.

Mgr. Martin Zicháček
2018-03-02T14:02:53+00:00 Březen 2, 2018|Nezařazené|