Pozdrav absolventky Lenky Jarešové

Ahoj všichni. Tak jsem tady zas. Možná si mě někteří ještě pamatujete z Kapličáku z rubriky o etiketě.

Jsem ze základní školy pryč už dva roky, a tak mě napadlo, že bych třeba mohla napsat krátký (haha, to známe) report o tom, jak to dnes vypadá, když přejdete ze základní na střední školu. Ze začátku jsem se trochu bála, že po mně na gymnáziu budou chtít všechno latinsky, kvůli úkolům nebudu mít na nic čas a učitelé budou mít až moc vysoké nároky. No, částečně jsem se bála správně. Je pravda, že v porovnání se základkou znamená vyšší odbornost jen více cizích slov a v podstatě žádné nové informace. Je pravda, že někteří učitelé si myslí, že máme na práci jen a pouze je, a tak když je volno, dají nám třeba 2 strany cvičení z francouzštiny. A je pravda, že někteří učitelé nám dávají do testů nevídané věci se slovy, že je to logické a že je to z přijímaček na vysokou.

Ale jinak je to super. Pořád ještě tak trochu žiju z toho, co jsem se naučila na základní škole, což už se mnohým spolužákům odjinud nedaří. Anebo ty věci vůbec nebrali. Rozhodně není pravda, že by velké školy poskytovaly lepší vzdělání, jak se často říká. No, jejich problém. Mně se zato daří skvěle. Není tomu dlouho, co jsem vyhrála krajské kolo (v mojí kategorii už žádné další kolo není) Chemické olympiády a pokud vše půjde dobře, o prázdninách pojedu na odborné soustředění. Vysvědčení snad také dopadne dobře, mé tajné přání je výsledek z prvního pololetí- samé jedničky. Ale není to jisté. Tak nebudu říkat hop, dokud jsem nepřeskočila.

Vám ale přeji výborné vysvědčení určitě a celkově i štěstí do dalších let. A užívejte si základku, ještě na ni nejspíš budete s láskou vzpomínat.

Zdraví Vás Lenka Jarešová, bývalá studentka ZŠ Kaplického

2018-06-04T12:35:34+00:00 Červen 4, 2018|Nezařazené|