Na ZŠ Kaplického byla otevřena nová odborná učebna. Ta má poskytnout komfortní pracovní prostředí pro výuku pracovních činností jak na I., tak na II. stupni.

Učebna je vybavena pojízdnou multifunkční tabulí s elektronicky nastavitelnou výškou panelu a moderním projektorem. Dřevěné pracovní stoly jsou vybaveny pracovním stojanem se šuplíky pro příslušenství. Práce v polytechnické učebně bude v rámci školního roku rozdělena na práce se dřevem a kovy v jednom pololetí a na práci s robotickými stavebnicemi a 3D tiskárnami v pololetí druhém.

Pro práci se dřevem byly do učebny pořízeny veškeré pracovní pomůcky upotřebitelné pro základní opracování dřeva a kovů, jako jsou kleště, hoblíky, ruční pily a spojovací materiály.

Pro robotiku disponuje učebna novými robotickými sadami VEX 123, VEX GO a VEX IQ, pro 3D tisk jsou pak k dispozici 2 tiskárny 3D PRUSA MINI a 1 tiskárna PRUSA MK3S.

Těšíme se, až v učebně začneme tvořit cokoli nás napadne.­