V pondělí 17. června vyrazili naši malí šachisté na MČR školních šachových týmů do Zlína, které se konalo v Kongresovém centru. Mistrovství pořádal Šachový svaz ČR.

Turnaj začal následující den dopoledne a náš šachový tým, Šachový klub, skončil po pátém kole na průběžném 23. místě.

Aby si šachisté odpočinuli, tak byl pro ně připraven bohatý kulturní program. Kapličáci si vybrali výlet do ZOO a byli přímo nadšeni z expozice rejnoků. Děti si rejnoky nejen pohladily, ale také nakrmily.

Ve středu čekala na Kapličáky ještě další čtyři kola, nasazena byla i náhradnice Terezka.

Náš tým, Šachový klub, ve složení Ondřej Maršík, Karel Mauder, Šimon Stejskal (všichni ze 4.A), Jakub Mlejnek (3.B) a Tereza Labajová.(4.B), se umístil na krásném  22. místě s celkových ziskem 15,5 b. Závěrečná kola byla náročná na soustředění, mezi všemi hráči již vládla únava.

Děkujeme všem zúčastněným za skvělou reprezentaci školy a panu Martinu Labajovi za organizační podporu.