Druhý listopadový den si v naší zemi připomínáme všechny zesnulé – den nazývaný též Dušičky. V anglicky mluvících zemích se naopak slaví v přibližně stejnou dobu (poslední říjnový den) Halloween.

Ve školní družině jsme si o rozdílech a významech obou svátků povídali a zároveň se též rozhodli oslavit Halloween v maskách. Některé děti si masku vyrobily ve školní družině, jiné si donesly masku z domova a po obědě se už nedočkavě všechny děti převlékly za různá strašidla. Místo dětí jsme tak měli v družině čarodějnice, duchy, mumie, pavouky a jiné příšerky, pro které byly přichystány různé úkoly. Všichni museli postupně navštívit čtyři stanoviště a vyluštit tajemný tangram, trefit se míčkem do vydlabané dýně, najít ducha ukrytého ve třídě a v lahvi smrduté čarodějnice najít ukrytý poklad. Nakonec se všechna stvoření předvedla v promenádě a po zásluze byla odměněna sladkostmi. Hallooweenské řádění v družině jsme si pořádně užili.

Marcela Jirásková Cinková

Fotogalerie