Okrasné květináče před budovou školy – 2. 6.

Dnes jsme se rozhodli zvelebit hlavně vstup do školy. Proto jsme do květináčů zasadili pár okrasných květinek. Vyfasovali jsme kolečko, hlínu, lopatky a pracovní rukavice a mohlo se začít. Celá akce trvala asi 1,5 hodiny a poté už se mohli všichni kochat například žluto-oranžovými Afrikány, fialovými Hvozdíky Karafiáty nebo bílo-růžovými Paprskovkami.

Při sázení pomáhaly holky z 5.A – Káťa Tůmová, Áďa Červová a Káťa Chocholoušová. Nejen, že rostlinky zasadily, ale pravidelně se o ně starají a zalévají je hlavně v období sucha.

Okrasné rostliny plánujeme měnit podle sezóny. Určitě moc rádi uvítáme nějaké Vaše sazeničky, které by nám vstup do školy přikrášlily.

Úklid okolí školy, úprava záhonků – 7. 6.

Dnešní počasí nás trochu vyděsilo a o chvilku nám zkrátilo program. I přesto se nám podařilo poklidit prostor před školou a vyplít hmatový chodník i okrasné a bylinkové záhonky v okolí venkovní učebny.

Práce to nebyla lehká, protože během dlouhého období zavřených škol se plevel rozrostl do nebývalých rozsahů. Žáci z EkoTýmu (5. – 9. ročník) se ale do plení pustili s velkým elánem a obnova byla zanedlouho hotová. Školní družina se ihned zapojila do sbírání materiálu pro doplnění hmatového chodníku, který tedy bude moct být opět plně využívaný.

Rozdíl je vidět na první pohled, no posuďte sami!

Sběr papíru – 21. 6.

Velký sběr papíru byl naplánován téměř na úplný konec roku. Školu tedy teď máme vyklizenou a připravenou na září. V 7:15 byl ke škole přistaven kontejner, který se hned začal plnit starým papírem. Zapojili se všichni členové EkoTýmu od 5. do 9. ročníku, kteří nanosili dohromady více než tunu papíru a škola byla “odpapírovaná” zhruba během 3 hodin. Velký dík patří našemu panu školníkovi, který na celou akci dohlížel.

Během školního roku jsme se zapojili do soutěže s Panem Popelou, kterou zajišťuje firma FCC. Za normálních okolností bychom dopadli určitě ještě lépe, ale i tak jsme z regionu severních čech skončili na krásném 4. místě v hodnocení podle celkového množství papíru a 14. v počtu nasbíraných kilogramů průměrně na jednoho žáka.

Za letošní dva sběry s jen z řad žáků podařilo nasbírat přes 2,5 tuny. Ve škole jsme nasbírali také zhruba 2 tuny papíru. Každá tuna recyklovaného papíru ušetří kolem 5 kubických metrů dřeva, takže asi 14 stromů. Díky Vám všem, co třídíte doma i ve škole jsme ušetřili 70 stromů. A to už za to stojí!